Home
RAXing je easy HIT !
Obecně

RAXing = novinka ve světě zimních sportů

 

Jde o jízdu na krátkých lyžích RAX, které za patkou vázání pokračují originální metalovou koncovkou, jejíž funkcí je stabilizace jízdy. Parametry SkiRAXů - jejich snadná ovladatelnost a větší stabilita - z nich dělají nástroj zvyšování bezpečnosti na sjezdovkách.

 

RAXing - ilustrace stability

 

Svislé postranní lamely na koncovce posilují vedení oblouku a pracují v momentech narušení předozadní rovnováhy. Při nájezdu na muldu se můžete dostat do většího záklonu, patka RAXů ale nepodkluzuje, jízdu mírně přibrzí a RAXista se setrvačností pohybu těla opět dostává do správného a stabilního postoje.

Koncovka je ve směru dozadu tak stabilní, že můžete v případě prudkého terénu jet jen po těchto originálních patkách.

 

 

RAXy jsou speciální svojí univerzálností :-)

 

Univerzalita SkiRAXů spočívá v tom, že na těchto metrových lyžích mohou jezdit děti i dospělí, není problém je díky délkově nastavitelnému vázání za minutku připravit pro dalšího RAXistu. Všechny vaše děti s nimi mohou absolvovat školní lyžařské kurzy a vy nemusíte v půjčovně pořizovat lyže každému zvlášť. A příští rok jim zase jen posunete špičku vázání, protože jim povyrostla noha, ale RAXy zůstávají tytéž :-)

 

RAXy jsou mnohostranně použitelné také co do stylu jízdy a druhu svahu. Potěší začátečníka i velmi zkušeného ridera. Využití SkiRAXů se prostě odvíjí od zájmu a stylu jejich vlastníka. Jsou používány jak na sjezdovkách, tak v extrémních terénech. Styl jízdy diktuje RAXům jezdec.   RAXing extreme


Neměli bychom opomenout ani ten fakt, že každá krátká lyže je obecně šetrnější k nohám, a tak si RAXing mohou v pohodě užívat i ti, kteří mají problémy např. s koleny.

RAXování v těžkém technickém sněhu je s RAXy také snazší.

 

Navíc se RAXy dají krásně převážet v kufru auta, takže ušetříte za nákup střešního nosiče.

Vhodné i pro styl alá paní radová :-)

RAXradová
_______________________________________________________________________________
 
-->